Остана уште еден ден до официјалното започнување на 54-тото Издание на Традиционалниот Илинденски Кајак слалом ИКАС 2023. Воедно на самиот ИКАС ќе се оддржи и првото коло од Европскиот Куп во спринт. Денеска и официјално се затвори системот за пријавувањеПовеќе

Уште само 20 дена до почетокот на 54-тото  Издание на Традиционалниот Илинденски Кајак слалом ИКАС 2023. Подготовките се во тек , патеката се подготвува да ги пречека најдобрите кајакари во Европа на овој кајак слалом натпревар. Пријавувањето е во текПовеќе

Пријавувањето за 54-тото Издание на Традиционалниот Илинденски кајак слалом ИКАС 2023 и првото коло од ЕКА купот во спуст – спринт е започнато. Во прилог се формуларите за пријава и Билтенот за натпреварите. Билтен за натпреварите ПДФ Верзија Пријава заПовеќе

Кајакарската Федерација на Северна Македонија ги обавува извештаите за користење на средства од даночното ослободување  (Ваучер систем) на спортските клубови и активните спортисти. Линк до извештаи    Повеќе

ИКАС ПОВТОРНО НА ПРОГРАМАТА ! 54-тото издание на Традиционално издание на Меѓународниот Илинденскиот Кајак Слалом ИКАС 2023 и оваа година како една од трите најстарите кајакарски манифестации во Светот повторно на календарот на Светската Кајак Федерација ИЦФ. Оваа Традиционална ГрадскаПовеќе

Logo

Предлог ранг листа за користење на средства од даночно ослободување по Законот за данокот на добивка – Листа на клубови 2023   Предлог ранг листа за користење на средства од даночно ослободување по Законот за данокот на добивка – ЛистаПовеќе

На ден 15 декември (ЧЕТВРТОК) со почеток во 17:00часот , во просториитена хотелот АУСТРИАН ПАЛАС , Скопје се одржа избор на најдобар кајакар за 2022 година во организација  на Кајакарската Федерација на Македонија. Наградите беа доделени во трите дисцилини коиПовеќе

После одличниот настап во полуфиналните натпревари и пласманот на првото место нашиот најдобар натпреварувач Ангел Петрушев коишто стартуваше како последен во финалните натпревари на крајот го завзема 4-то место на Европското првенство за јуниори и сениори до 23 години воПовеќе

На Европското првенство за Јуниори и Сениори до 23 години за слалом коешто во моментот се одвива во Чешке Буџевице, предмалку завршија полуфиналните натпревари во дисцилината кајак слалом за Јуниoри, кадешто првото место го завзема нашиот најдобар натпреварувач Ангел Петрушев.Повеќе